راز بزرگ زندگی

حدود یک سال پیش فیلم مستندی با نام راز از شبکه‌‏ی چهار پخش شد که من از دیدنش بسیار لذت بردم. خیلی دوست داشتم این فیلم را گیر بیارم و دوباره ببینم. چندی پیش به لطف سایت معظم پی‏‌سی‌‏دانلود این فیلم را دریافت کردم و با دقت کامل دیدم. این فیلم بسیار تاثیرگذار و زیباست. بحث اصلی این فیلم پیرامون قانون جاذبه است. جاذبه‏ ای که تنها شامل افتادن سیب از درخت نمی‏‌شود بلکه در همه چیز و همه جا جریان دارد؛ حتی در افکار و رویاهای ما. من جسته گریخته نکاتی از این فیلم یادداشت کرده‏ام که در اینجا ذکر می‏کنم.

● ۱% مردم مالک ۹۶% ثروتهای جهان هستند! این افراد الزاما انسانهای زورگو و ستمگری نیستند، بلکه همه‏ی آنها راز بزرگ زندگی را کشف کرده‏اند.
● افکار جسم نیستند ولی فکر رو میشه اندازه گرفت. به چیزی که مداوم فکر کنی تبدیل به واقعیت میشه. مشکل این است که اکثر ما به چیزهایی که نمی‏خواهیم برایمان اتفاق بیفتد فکر می کنیم و همیشه هم تعجب می کنیم که چرا اتفاق می‏افتند اونم بارها و بارها(مثل برگ جریمه!!)
● برای قانون جاذبه مهم نیست که چه چیزی از نظر شما خوب و چه چیزی بد است، اگر شما در کناری بنشینید و مدتها به بدهکاریهایتان فکر کنید، اینها سیگنالهایی است که به طبیعت تزریق می‏کنید و مسلما عکس العمل آن را درخواهید یافت!
● کائنات بر پایه جاذبه بنا شده‏اند.
● اگر شما از یک ساختمان بلند بیفتید مهم نیست که آدم خوبی هستید یا بد، حتما می‏خورین زمین!
● دلیلی ندارد اگر شما این موضوع را درک نمی‏کنید، آن را رد کنید. شما ممکن است ساز و کار الکتریسیته را هم درک نکنید ولی تمام وسایل الکتریکی را استفاده می‏کنید.
تمام چیزهایی که زندگی شما رو در بر گرفته، حتی چیزهایی را که از آنها شکایت دارید، خودتان جذب کرده ‏اید! البته مسلما شما در اولین برخورد، این موضوع را نخواهید پذیرفت: من اون تصادف وحشتناک رو جذب نکردم، من اون بدهکاری بزرگ رو جذب نکردم ولی واقعیت اینه که شما اونها رو جذب کرده‏اید؛ این یکی از سخت ترین فرضیه‏هایی است که باید پذیرفت.
● احساسات نعمت بزرگی است که به ما داده شده و به ما می‏فهماند که چه چیزی را داریم جذب می‏کنیم. از دیدگاه ما تنها دو نوع احساس وجود دارد: خوب و بد؛ احساس گناه،عصبانیت، ناامیدی و… احساسات بد هستند. اینها به ما می‏گویند که آن چیز که اکنون به آن فکر می‏کنید آن چیزی نیست که می‏خواهید.
● دقیقا اون چیزی که احساس می‏کنید برایتان اتفاق می‏افتد نه آن چیزی که فکر می‏کنید، به همین دلیل است که هرگاه با حالت اخم از خواب بیدار می‏شوید، اون روز همش بد می‏آورید!
همین الان می‏تونید شروع کنید به احساس سلامتی، احساس ثروتمندی، احساس عشقی که شما رو در برگرفته؛ و اتفاقی که می‏افته اینه که جهان هستی به ترانه‏ی زیبای شما پاسخ خواهد داد!
● وقتی احساس شکست می‏کنید، خیلی زود می‏توانید این احساس را عوض کنید، کافیست به یک موسیقی زیبا گوش کنید یا آواز بخوانید یا به یک چیز زیبا فکر کنید.
● سه گام مهم برای رسیدن به مقصود: طلب،پاسخ طبیعت به نیاز شما و دریافت پاسخهای مثبت از طبیعت! Ask, Answer, Receive …
● شما تنها کسی هستید که زندگیتان را می‏آفریند.
● بدن ما تحت تاثیر مستقیم افکار ماست…گاهی اوقات اثر قرصهای تلقینی مثل قرص شکر بیش از قرصهای واقعی است!
ذهن انسان بزرگترین عامل در شفابخشی است.
● یک شفا یافته: انسان چیزی میشه که بهش فکر می‏کنه.
● مبارزه با ناخواسته‏ها، آنها را بیشتر می‏کند: جنگ بر ضد تروریست کار نمی کند. بهتر است خواسته‏ها را بطلبیم!
● کارلیونگ: با هر چه مبارزه کنید، ایستادگی می‏کند.
● مادر ترزا می‏گفت: هرگز در راهپیمایی ضد جنگ شرکت نمی‏کنم، هرگاه راهپیمایی صلح داشتید خبرم کنید!
شاید فکر کنید اگر همه از این راز تبعیت کنند، آنوقت همه چیز یکدفعه تموم میشه؟! یک دروغ بزرگ هست که میگه اونقدر خوبی وجود ندارد که به همه برسه! واقعیت اینه که بیشتر از اونی هست که به همه برسه. نکته در اینه که همه خواسته‏های یکسانی ندارند، همه ماشین بی‏ام‏و نمی‏خوان، همه یک فرد یکسان رو نمی‏خوان؛ زیبایی در همین است.
● توجهتان را از چیزهایی که نمی‏خواهید منحرف کنید و به چیزهایی که می‏خواهید تمرکز کنید.
● همه چیز در جهان هستی انرژی است. بدن ما از سلول و سلولها از اتم تشکیل شده‏اند و درون اتم، انرژی است که جریان دارد!
● انرژی نه به وجود می‏آید و نه نابود می‏شود، همیشه بوده و خواهد بود، تنها از فرمی به فرم دیگر تبدیل می‏شود. بر اساس کتب مقدس، ما تصویر و شمایلی از خدا هستیم…ما منبع بی‏پایانی هستیم از احتمالات قابل ظهور. تمام مکاتب بزرگ اذعان دارند که انسان به شکل منبع آفرینش خلق شده، این بدین معنی است که شما قدرت خداگونه‏ای برای عینیت بخشیدن به خواسته‏هاتون دارید.
● رابرت سولر: قدرت تماما از درون ماست و به این خاطر است که تحت کنترل ماست.
● خیلی از مردم به گذشته اشاره می‏کنند مثل بزرگ شدن با خانواده نامناسب، ولی باید بگویم که به عقیده روانشناسان ۸۵% خانواده‏ها ناکارآمدند و بنابراین شما آنقدرها هم غیرعادی نیستید.
هر چه بیشتر از راز استفاده کنید، بیشتر درکش می‏کنید.

Share

9 نظر در “راز بزرگ زندگی

 1. من با نظر بهمن به شدت موافقم .اصلا بیاین قضیه رو ساده تر تصور کنیم! اینجوری : ۱ راهی کشف میشه که هر چی بخوای فردا صبحش به اون برسی.آیا در اونصورت ما باید هر چی دوس داریم از زندگی بگیریم؟ما محقیم؟با پوزش از شما عرض کنم جوابتون درست نیست!یعنی چی که پروردگار حاکم کرده؟پروردگار قدرت سحر و جادو رو هم حاکم کرده!یعنی چی در طول اراده خداست؟مگه شما کار یا چیزی میشناسین که در طول اراده خدا نباشه؟کل هستی در طول اراده خداست .مهم اینه که در طول رضایت کامل پروردگار باشه.این نظریه عملا و جبرا ۱۰۰% درست و کاراست اما آیااخلاقا و روحا درست؟

 2. بنام خدا
  به طور قطع آنچه گفتید نمی پذیرم چون شما نقش خداوند متعال را در بروز و ظهور حوادث گیتی نادیده و یا حد اقل بسیار کم رنگ انگاشتید.
  شما به توکل ، به راضی بودن به رضای خدا، به استعانت طلبیدن از ذات اقدس الهی و خالص بودن نیت و عمل در جهت نیل به خشنودی پروردگار متعال اشاره نکردید و این دقیقا لبه ظریف تمایز تفکر غربی با تفکر خدا محورانه است.
  در این نوع تفکر شما حتما به دنبال رسیدن به خواست نفس نیستید بلکه در همه حال خواست و رضای پروردگار متعال را بر خواست درون مقدم می دارید ، چه بسیار است نمونه های قابل ذکر از ثروت و جاه و رفاه که هرگز برای صاحب خود جز فنا و نابودی دنیا و خسران عاقبت ، بیشینه ای به دنبال نداشته و نیز در کنار آن چه بسیارند مثالهای قابل ذکر، که حکیم فرزانه بی مانند عالم ، بر آنچه بده اش طلبید ، مهر تایید زد و او را چشاند حلاوت نعمت و لذتی را که در سایه تفکر و عمل و توکل و اعتماد بر او نقش بست .
  خداوند را شاکریم بر آنچه که خواستیم ، پس چون به مصلحت مان بود ، به ما عطا نمود و نیز او را شاکریم بر همه آنچه جملگی خواستیم و چون به مصلحت نبود از ما دریغ نمود که این نیز خود عین نعمت است
  با تشکر – خدا نگهدار

 3. bman dar be dar 2nbale in filme mostanad migardam mishe begi az koja peidash konam jayi ke khodet gir ovodi nabood
  lotfan kheili baram moheme man nadidamesh vali esmesho khoondam dar ye ketab dar haminmored

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *