احمدی نژاد خوب احمدی نژاد بد!

دیشب در مسجد محل، امام جماعت در بین دو نماز داشت از رفتار انتخاباتی احمدی نژاد در تحریم انتخابات و اصرار بر عدم مشارکت انتقاد می کرد و البته کمی تندروی کرد. در این میان دو نفر به حمایت قاطع از احمدی نژاد برخاستند و می گفتند چرا توهین می کنید! احمدی نژاد کارهای بزرگی کرد و خیلی از مردم الان در مسکن مهر احمدی نژاد ساکن اند. خلاصه بحث بالا گرفت و آنقدر صدا بلند شد که کار به میانجی گری و صلوات فرستادن کشید…
بعد از نماز با آن دو بزرگوار صحبتهایی کردم که تا حدی آرام شدند. اما از آنجا که آقای احمدی نژاد طرفداران متعصبی دارد که عمدتا از قشر مذهبی هم هستند لازم دانستم چند نکته ای بیان کنم. قبلش عرض کنم که بنده هر دو دوره به آقای احمدی نژاد رای دادم.

اول اینکه میزان سنجش، حالِ فعلی انسان است. به عبارتی داشتم داشتم حساب نیست! دارم دارم حساب است. اینکه آقای احمدی نژاد در دولت اول خود مسکن مهر فراوان ساخت، هدفمندی یارانه ها را کلید زد، کارت سوخت، سفرهای استانی و صدها کار مفید کرد، بر کسی پوشیده نیست. لیکن ایشون گرفتار حب قدرت شد و از همان ابتدای دولت دوم خودش با ولایت فاصله گرفت و دست به کارهایی زد که سبب سرخوردگی رای دهندگان (از جمله خودم) شد. تا جایی که واقعا نمی توانستم جواب سوالات و انتقادات برخی دوستان را بدهم. حب جاه و قدرت از سخت ترین امتحانات الهی است و افراد بزرگی مثل طلحه و زبیر را که در زمان پیامبر (ص) به سیف الاسلام مشهور بودند، بر زمین زده است.

احمدی نژاد سال 1385 - 9/7/1385

خدای متعال در آیه ۲۰ سوره حدید دنیا را به این صورت مثال می زند:
بدانید زندگی دنیا تنها بازی و سرگرمی و تجمّل پرستی و فخرفروشی در میان شما و افزون طلبی در اموال و فرزندان است.
در تفسیر این آیه چنین آمده است (تفسیر نمونه):
به این ترتیب غفلت و سرگرمی و تجمل تفاخر و تکاثر دورانهای پنجگانه عمر آدمی را تشکیل می‌دهند.
نخست دوران کودکی است که زندگی در هاله‌ای از غفلت و بیخبری و لعب و بازی فرو می‌رود.
سپس مرحله نوجوانی فرا می‌رسد، و سرگرمی جای بازی را می‌گیرد، و در این مرحله انسان به دنبال مسائلی است که او را به خود سرگرم سازد و از مسائل جدی دور دارد.
مرحله سوم مرحله جوانی و شور و عشق و تجمل پرستی است. از این مرحله که بگذرد مرحله چهارم فرا می‌رسد و احساسات کسب مقام و فخر در انسان زنده می‌شود و سرانجام به مرحله پنجم می‌رسد و در این مرحله به فکر افزایش مال و نفرات و جمع ثروت می‌افتد. مراحل نخستین تقریبا بر حسب سنین عمر مشخص است ولی مراحل بعد در افراد کاملا متفاوت می‌باشد، و بعضی از آنها، مانند مرحله تکاثر اموال، تا پایان عمر ادامه دارد…

طبعا این امتحانات پنجگانه به تدریج دشوارتر می شوند و سخت ترین آنها همان طور که گفتم، تفاخر و حب جاه است. متاسفانه آقای احمدی نژاد اینقدر در این امتحان گرفتار شده که حتی قانون اساسی کشور را قبول ندارد. ایشون قبل از شروع ثبت نام نامزدها، به صراحت در پاسخ به سوالی در مورد سیستم حکومتی ایران و موضوع ولایت فقیه گفت، (نقل به مضمون) همه چیز به نظر مردم بستگی دارد، اگر مردم ولی فقیه را بپذیرند من هم مشکلی ندارم! این در حالیست که التزام به ولایت فقیه از شرایط اصلی نامزدی در ریاست جمهوری است و البته یادمان نرفته که ایشان در اوایل ریاست جمهوری خودش ذوب در ولایت بود و در محضر آقا همواره سر به زیر بود و سراپا گوش به فرمان.

احمدی نژاد انتخابات 1400 را تحریم کرد - رادیو فردا

من علی رغم اینکه دو دوره به ایشان رای داده ام، معتقدم در حال حاضر ایشان در صراط مستقیم نیست و بعضا بر ضد منافع جمهوری اسلامی صحبت می کند (اظهارات متعدد ایشان که خوراک رسانه های ضد انقلاب شده را دنبال کنید، از جمله اصرار بر عدم مشارکت در انتخابات امسال) و اگر بار دیگر رئیس جمهور می شد، چه بسا بر علیه نظام اقدام می کرد. از خدای متعال می خواهم ایشان و ما را به راه راست هدایت کند و عاقبت ما را ختم به خیر کند ان شاءالله.

از حامیان متعصب آقای احمدی نژاد هم تقاضا دارم در حمایت خودشان تجدید نظر کنند و از خودشان بپرسند چرا رسانه های ضد انقلاب که روزگاری احمدی نژاد را با تیر می زدند، الان اینقدر عاشق ایشان شده اند؟

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *