جایگزین وایبر و واتس اپ اسرائیلی

چند نکته در مورد وایبر و اسرائیل

در دنیایی که جنگ نرم بیش از جنگ سخت تاثیرگذار است، ما ایرانیها بدجور در دامهای اسرائیل گرفتار می شویم. آخرین نمونه اش، وایبر و واتس اپ است که همه داریم البته من هم متاسفانه وایبر را دارم! لیکن خیلی دنبال جایگزین مناسب گشتم. مدتی بیسفون و ساینا که ادعا می شد ایرانی اند را امتحان کردم؛ اولی ایرانی نبود، دومی هم مشکلات متعددی داشت و سرورش مرتب قطع می شد. البته امیدوارم در آینده نزدیک درست شود. می دانید که وایبر در موافقتنامه خودش در بخش حریم امن (Privacy Policy) صراحتا اعلام می کند که اطلاعات را تا 30 ماه در سرورهایش ذخیره می کند. یعنی به خوبی رفتارهای یک جامعه را می تواند تحلیل کند و نقاط ضعف و قوت آنها را درآورد. یک ابزار جاسوسی مدرن که درآمدزا هم هست.

امروز در افسران، دیدم دوستی دو نرم افزار جایگزین معرفی کرده که ظاهرا از نظر امنیت خیلی بهتر از وایبر و واتس اپ هستند. نرم افزارهای هایک هندی و تلگرام روسی صدبار به نرم افزارهای اسرائیلی شرف دارند. در توصیف این نرم افزارها خواندم که اذعان کرده اند هیچ پیامی را روی سرورهایشان نگه نمی دارند و تنها روی دستگاههای کاربران ذخیره می شود.

به نوعی خنده دار است که ما روضه های اباعبدالله را از طریق شبکه جاسوسی اسرائیل به اشتراک بگذاریم! لطفا نسبت به کشور و دینمان غیرت داشته باشیم.

دانلود پیام رسان هایک – Hike

دانلود پیام رسان تلگرام – Telegram

Telegram instead of Wats App پیام رسان هایک، جایگزین وایبر و واتس اپ - Hike instead of Viber

مطلب زیر را هم بخوانید خوب است:

جنگ نرم اسرائیل با وایبر و واتس اپ

وایبر و واتس اپ و فیس بوک: غولهای اقتصادی اسرائیل

Two alternative messaging software for Israeli Viber and WatsApp: Hike (Indian) and Telegram (Russian).

Share

2 دیدگاه در “جایگزین وایبر و واتس اپ اسرائیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *