ماجراهای خر و گورخر

قبل از هر چیز میلاد اشرف مخلوقات عالم، حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله) و حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام) را به تمام مسلمانان جهان تبریک عرض می کنم.

داشتم فکر می کردم که اگر نعمت فراموشی را نداشتیم چقدر زندگی سخت می شد. تصور کنید یک حادثه مصیبت بار برایتان رخ داده و شما هیچ وقت آن را فراموش نکنید (به عبارتی مدام به آن فکر کنید)؛ روند عادی زندگی مختل می شود. هر چند در بعضی موارد فراموشی بد است، لیکن مزیتهایش بسیار بیشتر از معایبش است.

فراموشی باعث می شود که خیلی از وعده های مسئولین یادمان برود؛ برای مثال کلی پروژه به نام ملی افتتاح و رونمایی می شود و چند روزی ملت خوشحال شده، سپس از یادشان می رود و نه خانی آمده و نه خانی رفته.

خدا را شکر پروژه هواپیمای ایران 140 را یادم نرفته. چندین سال قبل در دولت هشتم زمانی که اولین هواپیمای 140 ساخته شد، به نام هواپیمای ملی در بوق و کرنا شد و چند سالی به خاطره ها سپرده شد تا اینکه، یکی از این هواپیماها به زمین خورد و آن وقت بود که دیگر ساخت کشور ما نبود و در اخبار اعلام شد: این هواپیما که ساخت کشور “اوکراین” است…

ماجرای رونمایی از خودروی رانا که با حضور مقامات ارشد کشوری  صورت گرفت … و امروز دیگر رانا نیست! و با شکست روبه رو شده است.

خودروی مینیاتوری که ساعتها در تلویزیون به تبلیغش پرداختند و شخص رئیس جمهور رویش را گشاد، و ملتی هم ثبت نام کردند و امروز به جای مینیاتور به آنها کوبیسم دادند (کوبیسم یک سبک مزخرف هنر نقاشی است)!

و اما آخرین دروغ بزرگ که این روزها شنیدیم تولید Peugeot 207i بود. وقتی قیمت این خودرو حدود 15.5 میلیون اعلام شد مطمئن بودم که کلکی در کار است. خودروساز اروپایی بین دو کلاس متمایز خودرویش، تفاوت معمولا آنقدر زیاد هست که بشود گفت یک خودروی جدید به بازار آمده است. لیکن این بار گفتند 90% قطعات مشابه 206 است! تا اینکه در جایی خواندم که این همان خر خودمان است که فقط رنگ شده و شده گورخر. از آنجایی که به خبرگزاریها هم اعتمادی نیست سری به سایت پژو زدم و دیدم که تفاوت بین 206+ و  207 از زمین تا آسمان است. جالب این است که Peugeot 207i همان Peugeot 206+ فرانسه است! این دو خودرو ظاهر تقریبا مشابهی دارند لیکن امکانات کاملا متفاوتی دارند (ترمزها، تعلیق، GPS، کیسه هوا، داشبورد) که بهتر است در سایت پژو بخوانید.

عکسهایی از 207 (با 207 i ایران خودرو اشتباه نشود)

Share

5 دیدگاه در “ماجراهای خر و گورخر

  1. سلام دکتر… خوب هستین؟؟؟ وقتی به زندگی نگاه می کنم می بینم واقعا فراموشی نعمته!!!

    اما فراموشی این حوادثم نعمته؟؟؟ فکر نکنم!!!!

    راستی دکتر سورن (سمند برقی!) رو یادتون هست؟؟؟ 1فکر کنم یکی 2 ماه پیش رو نمایی شد… به دست رئیس جمهور.. می گفتن 140Kmph سرعت داره! و 15 دقیقه ای شارژ میشه و کلی چیزای خوب خوب دیگه!!! شدنیه؟؟؟ 2 تن وزن 140 تا بره؟؟؟ با 15 دقیقه!!!!! فکر کنم این رو هم باید با نعمت فراموشی باش کنار بیایم!!!

    می بینم پسر عموی بنده هم پاش اینجا باز شده!!!

  2. سلام استاد خسته نباشید / سایت جالبی دارین / من از دانشجویانتون هستم که این ترم باهاتون کلاس دارم / اگه زحمتتون نیست یه سری هم به سایت ما بزنید و نظرتونو در موردش بفرمایید/ اگه امکان داره لینک سایت ما رو داخل سایتتون قرار بدید/ با تشکر /التماس دعا /www.DownloadNeshan.com

  3. سلام ؛فکرمیکنم فراموشی جزوبهترین نعمتهایی باشه که خدا به همه ومخصوصا مسلمونا !!!عطاکرده. ،….البته بیشتر جنبه کاربرددرزندگی نه صنعتی که صحبت کرده بودی….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *