مردان مخالف اشتغال زنان، پردرآمدترند؟

گزارشی در سایت بی‌بی‌سی در مورد اشتغال زنان دیدم که خیلی برام جالب بود، چون نظر شخصی خودم هم بود! باتوجه به اینکه در خیلی جاها بی‌بی‌سی فیلتره، متن گزارش رو گذاشتم  ولی اگر تونستید، نظرات ارائه شده برای این گزارش رو هم حتما ببینید. تعجب می‌کنید! اصل مطلب

بر اساس یک گزارش تازه، مردانی که معتقدند زنان باید در خانه بمانند و کار نکنند، نسبت به مردانی که چنین فکر نمی کنند، درآمد بیشتری دارند.
پژوهشی که در دانشگاه فلوریدای آمریکا آنجام گرفته نشان می دهد درآمد مردانی که جای زنان را در خانه می بینند، نسبت به مردانی که طرز فکر مدرن تری از کار کردن زنان دارند، بسیار بیشتر است.

بالعکس، زنانی که طرفدار کار کردن زن بیرون از خانه اند، در مقایسه با زنان دارای طرز فکر “سنتی” درآمدی بیشتر دارند.

در این پژوهش، محققان دانشگاه فلوریدا، ابتدا در سال 1979 میلادی با بیش از 12 هزار مرد و زن که بین 14 تا 22 سال سن داشتند، مصاحبه کردند. طی دو دهه بعد از آن، سه بار دیگر با همین گروه مصاحبه شد که آخرین مصاحبه در سال 2005 صورت گرفت.

نتایج این مطالعه که در “مجله روانشناسی کاربردی” در آمریکا به چاپ رسیده نشان می دهد که مردان مخالف اشتغال زن در خارج از خانه، بطور متوسط سالانه حدود هشت هزار و پانصد دلار بیشتر از سایر مردان حقوق می گیرند.

آیا می توان چنین برداشت کرد که همیشه مردان دارای طرز تفکر مردسالارانه از نظر شغلی موفق ترند؟ آیا مردانی که تنها نان آور خانواده‌اند در مجموع در کسب درآمد بیشتر، جدی‌ترند؟ آیا می‌توان گفت مردان دارای طرز تفکر “سنتی” بیش از سایر مردان دارای حس برتری جویی‌اند؟

Share

3 دیدگاه در “مردان مخالف اشتغال زنان، پردرآمدترند؟

 1. به نظر خودم، بهترین شغل برای خانمها رسیدگی به خانه و فرزندان و همسر است. چه نیازی است وقتی که شوهر، خرج خانه را تامین می کند، زن هم کار کند؟ متاسفانه با نامزدتان موافقم!

 2. سلام
  به نظر من برخی مردان از اینکه همسرشون کار کنه احساس میکنن که زن دیگه اون حرف شنوی رو ازشون نداره یا یه عبارتی زمانی که استقلال مالی داره واشه مرد مشکل پیش بیاد
  یا نظری که نامزد خود بنده هم داره اینه که زن با کار بیرون از منزل خسته میشه و به کارهای منزل نمیتونه رسیدگی کنه و همچنین از لحاظ روحی خسته!!!

 3. فکر کنم داری برعکس نگاه می‌کنی:
  دلیل این که «بیشتر مردهایی که با کار کردن بیرون زنشون مخالفن، پردرآمدترن» این نیست که با کار کردن بیرون زنشون مخالفن …
  بلکه …
  دلیل این که «بیشتر مردهایی که پردرآمدترن، با کار کردن بیرون زنشون مخالفن»، اینه که پردرآمدترن و احتیاجی به درآمد زن نمی‌بینن!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *