دین منهای علی بی دینی است

مسلمان مستطیع که می شود به زیارت کعبه می رود، کعبه اما قبل از اسلام به زیارت علی رفت! آغوش خویش را گشود و فاطمه بنت اسد را برای تولد اسدالله به درون طلبید. اتفاقی که دیگر نیفتاد و نخواهد افتاد. چرا که علی (علیه السلام) تکرار نشدنی است، او سید اوصیاء است. اول مسلمان پس از پیغمبر (صلی الله علیه و آله) است. شیرمرد عرصه های نبرد است و مرهم اولاد درد. او صدای عدالت است در پهنه تاریخ.

کیست مولا نور حق را منجلی
حجـت بر حـق حـق یـعـنی عــلی
درولایــت حـب او تـکویـنـی اسـت
دیــن مـنهای عـلی بـی دیـنی است
بی علی در جسم هستی روح نیست
کـشـتی شـرع نبــی را نــوح نـیـسـت
بــــی عــلی اسـلام تـمـثـالی بـود
درمــثـل چـون طـبـل تــو خـالـی بـود
بـی عـلی اصـل عـبادت باطـل است
بـی علی هر کس بمیرد جاهل است
بـی عـلی تـقوا گلی بـی رنگ بوست
بـندگـی هـمچـون نـماز بـی وضـوست

(منبع شعر: نمی دانم)

علی (ع) جانشین برحق پیغمبر (ص) است، حیف که آنها که از همان زمان پیغمبر با او میانه خوبی نداشتند او را مجال ندادند. امروز پیروان همانها می گویند جناب ابابکر وصیت نامه نوشت و عمر را جانشین خود تعیین کرد؟ یعنی نعوذ بالله پیغمبر اندازه ابوبکر هم نمی فهمید که باید جانشین تعیین کند؟ چه جسارتا!

می گویند نیازی به خلیفه معصوم نداریم، کتاب الله ما را کافی است. عالمی که به تازگی اهل بیتی (به قول خودش) شده بود پاسخ قشنگی داد: در کتاب الله می خوانیم که اهدنا الصراط المستقیم. پرسش این است اگر امام معصوم نداشته باشیم مبنای صراط مستقیم چیست؟ چگونه بفهمیم که راه راست کدام است؟ از رفتار و کردار فردی که خودش معصوم نیست و قاعدتا بر صراط مستقیم نیست؟

بگذریم…

میلاد نورانی حضرت امیرالمومنین، علی علیه السلام را به همه دوستداران مولا تبریک عرض می کنم.

«مثلُ الدُّنیا کَمَثَل الحَیَّهِ ، لَیِّنٌ مَسُّها ، وَ السَّمُّ الناقِعُ فى جَوفِها ، یَهوى إلیها الغِرُّ الجاهل ، و یَحذَرُها ذواللُّب العاقِل.» (نهج البلاغه، حکمت ۱۱۹)

دنیا همانند مار است ، لمس کردن آن ، نرم و ملایم است اما درونش از زهر آکنده است، لذا فریب خورده نادان به آن میل پیدا میکند و هوشیار عاقل از آن حذر مى‏کند.

Share

2 نظر در “دین منهای علی بی دینی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *