از رادکام به هانوفر آی تی

طی هفته گذشته، میزبانی این وبلاگ و برخی دیگر سایتها را تغییر دادم. قبلا از سرورهای رادکام استفاده می کردم. الان به سراغ هانوفر آی تی رفتم. نه اینکه رادکام بد باشد، بلکه چند سالی هانوفر آی تی را برای سایت پی سی کد نویس استفاده کرده بودم و انصافا در مقابل هزینه ای که می گیرد، کیفیتش بسیار مناسب تر بود (پهنای باند تقریبا 10 برابر، فضا تقریبا 3 برابر، دامنه رایگان، دامنه اضافی و هزینه تقریبا یکسان!!). ضمن اینکه با خرید یک فضای میزبانی می توانی، دو سایت را راه بیندازی؛ به عبارتی Add On Domain دارد که رادکام نداشت.

قبلا گفته بودم که وبلاگی به زبان انگلیسی راه انداخته ام، که متاسفانه با فیلتر شدن blogger کل وبلاگهای بلاگر از جمله وبلاگ مذکور فیلتر شد. در هفته گذشته به کمک امکانات سرور جدید فکری هم به حال آن کردم.

Share

3 دیدگاه در “از رادکام به هانوفر آی تی

 1. سلام
  سه معمایی که مایکروسافت نمیتواند حل کند!

  1. هند کشف کرد که هیچ کس نمیتواند پوشه ای به نام CON را درهیچ قسمتی از کامپیوتر ایجاد کند. این چیزی خیلی عجیب… و باور نکردنی است.
  در مایکروسافت ، کل تیم نمی توانند پاسخ چنین اتفاقی را بدهند!!
  همین حالا امتحان کنید،فولدری به نام CONرا نمیتوانید ذخیره کنید.

  2. یک فایل تکست خالی باز کنید(کلیک راست کنید new => text document) سپس
  متن هایی مثلBush hid the facts یا
  this app can break
  acre vai pra globo
  aaaa aaa aaa aaaaa
  در بعضی حالتها اگر شما جمله ای 4 کلمه ای بنویسید که کلمه اول 4 حرف، کلمه دوم 3 حرف، کلمه سوم 3 حرف و کلمه چهارم 5 حرف داشته باشد ممکن است این اتفاق بیافتد
  را تایپ کرده و آنرا ذخیره کنید. پنجره را بسته و دوباره باز کنید.شکلی عجیب خواهید دید!!

  3. موضوعی جالب و باور نکردنی که توسط برزیلیها کشف شد.
  مایکروسافت ورد را باز کرده و عبارت زیر را تایپ کرده و دکمه اینتر را بزنید و سپس مشاهده کنید

  =rand (200, 99)

 2. salam ostad inam ye matlab jaleb
  چگونه مي‌توان با يك فشارسنج ارتفاع يك آسمان‌خراش را محاسبه كرد؟

  پاسخ يك دانشجو: ” يك نخ بلند به گردن فشارسنج مي‌بنديم و آن را از سقف ساختمان به سمت زمين مي‌فرستيم. طول نخ به اضافه طول فشارسنج برابر ارتفاع آسمان‌خراش خواهد بود.

  اين پاسخ ابتكاري چنان استاد را خشمگين كرد كه دانشجو را رد كرد.

  دانشجو با پافشاري بر اينكه پاسخش درست است به نتيجه امتحان اعتراض كرد. دانشگاه يك داور مستقل را براي تصميم درباره اين موضوع تعيين كرد.

  داور دانشجو را خواست و به او شش دقيقه وقت داد تا راه حل مسئله را به طور شفاهي بيان كند تا معلوم شود كه با اصول اوليه فيزيك آشنايي دارد. دانشجو پنج دقيقه غرق تفكر ساكت نشست. داور به او يادآوري كرد كه وقتش درحال اتمام است. دانشجو پاسخ داد كه چندين پاسخ مناسب دارد اما ترديد دارد كدام را بگويد.

  وقتي به او اخطار كردند عجله كند چنين پاسخ داد:

  “اول اينكه مي‌توان فشارسنج را برد روي سقف آسمان‌خراش، آنرا از لبه ساختمان پائين انداخت و مدت زمان رسيدن آن به زمين را اندازه گرفت. ارتفاع ساختمان مساوي يك دوم g ضربدر t به توان دو خواهد بود. اما بيچاره فشارسنج .”

  “يا اگر هوا آفتابي باشد مي‌توان فشارسنج را عمودي بر زمين گذاشت و طول سايه‌اش را اندازه گرفت. بعد طول سايه آسمان‌خراش را اندازه گرفت و سپس با يك تناسب ساده ارتفاع آسمان‌خراش را بدست آورد .”

  “اما اگر بخواهيم خيلي علمي باشيم، مي‌توان يك تكه نخ كوتاه به فشارسنج بست و آنرا مثل يك پاندول به نوسان درآورد، نخست در سطح زمين وسپس روي سقف آسمان‌خراش. ارتفاع را از اختلاف نيروي جاذبه مي‌توان محاسبه كرد : T = 2 pi sqrt(l / g) .”

  “يا اگر آسمان‌خراش پله اضطراري داشته باشد، مي‌توان ارتفاع ساختمان را با بارومتر اندازه زد و بعد آنها را با هم جمع كرد.”

  “البته اگر خيلي گير و اصولگرا باشيد مي‌توان از فشارسنج براي اندازه‌گيري فشار هوا در سقف و روي زمين استفاده كرد و اختلاف آن برحسب ميلي‌بار را به فوت تبديل كرد تا ارتفاع ساختمان بدست آيد.”

  “ولي چون هميشه ما را تشويق مي‌كنند كه استقلال ذهني را تمرين كنيم و از روش‌هاي عملي استفاده كنيم، بدون شك بهترين روش آنست كه در اتاق سرايدار را بزنيم و به او بگوييم: اگر ارتفاع اين ساختمان را به من بگويي يك فشارسنج نو و زيبا به تو مي‌دهم.”

  ——

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  اين دانشجو كسي نبود جز نيلز بور، تنها دانماركي كه موفق شد جايزه نوبل در رشته فيزيك را دريافت كند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *