آپارتاید سبز

دکتر یاسر سبحانی فرد – استاد دانشگاه:

« کافی است یکی یا چند نفر از این جماعت در جمعی حضور داشته باشند. آنها این حق را برای خود قائلند که از میان یک جمع بزرگ، با پر رویی تمام نظراتشان را در بوق کرده و چنان جوی می سازند که کسی جرات نکند با انها مخالفت کند وگرنه روستایی، گرسنه، بی سواد، سیب زمینی خور و نفهم خواهد بود. حتی اگر طرف مخالفشان استاد دانشگاه هم باشد او را سهمیه ای و بسیجی خطاب می کنند و اگر جزء آنها هم نباشد در مرحله اخر طوری به او می گویند که از شما انتظار نداشتم اینطور فکر کنید که طرف احساس خجالت شدیدی کرده و دیگر چنین حرفی را نزند.
در هر صورت این افراد در جمع مثلا 30 نفره یک کلاس شاید 10 درصد باشند اما جو را طوری نشان می دهند که فقط آنها حرف زده و دیگران سکوت کنند. اینها هیچگاه به این فکر نمی کنند که اکثریت مردم ساکت در جمع یک کلاس یا اتوبوس یا خیابان، چرا ساکت هستند؟ و آیا سکوتشان به معنی تایید حرف آنهاست؟… »

جانا سخن از زبان ما می گویی…

متن کامل را در منبع اصلی بخوانید

Share

4 نظر در “آپارتاید سبز

  1. آب که سر بالا بره قورباغه هم ابوعطا می خونه.
    الان آب داره سربالا می ره، لیکن دوام نخواهد آورد و سحر نزدیک است.

  2. جدا معلوم نیست چرا هر کی حرف از دین می زنه بهش میگن بی سواد.اگر این جوریه جناب دکتر چمران با مدرک دکتری الکترونیک و پلازما فیزیک از دانشگاه برکلی باید از همه بی سوادتر باشند!!! و آقایون متجدد روشنفکر از همه با سوادتر اونم بدون هیچ علت خاصی!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *