خودپرداز بی ادب

رفتم جلوی باجه خودپرداز بانک تجارت، کارت سپهر را وارد کردم، مبلغی پول برداشت کردم و منتظر دریافت رسید بودم، چراغش روشن شد ولی خبری نشد. دوباره کارتم را وارد کردم و گزینه موجودی حساب را زدم، هیچ اتفاقی نیفتاد ولی گفت: عملیات با موفقیت انجام شد! منظور از عملیات احتمالا کسر 100 تومان ناقابل از حساب کارت بود…بی خیال شدم.
متاسفانه خودپردازهای ما هم ادب ندارند، وقتی رسید کاغذی نداری خوب همون اولش بگو، چرا ملت رو سر کار میذاری؟ یادمه حدود یک سال قبل برای ثبت نام همسرم در دانشگاه پیام نور خواستم از اینترنت استفاده کنم، فکر کنم 92 هزار تومان پرداخت کردم و اینترنت بدبخت هم رسید الکترونیکی داد، ولی دوباره که چک کردم دیدم تقاضای پرداخت شهریه را همچنان دارد. تماس با شماره های بانک ملت که در سایت ذکر شده بود تنها وقت تلف کردن برای گفتگو با آدمهای بی سوادی بود که سر از رسید الکترونیکی درنمی آوردند. دانشگاه هم که قربونش برم گفت پول رو از طریق عابر بانک واریز کنید. به این ترتیب 92 هزار تومان پرید! از طریق عابر بانک هم که اقدام کردم، آخر سر که خواستم رسید بگیرم، نوشت متاسفانه رسید دستگاه تمام شده است‌ (حیف که رعایت ادب کردم و گرنه رئیس بانک رو به عزای مانیتورش می نشوندم). واقعیت اینه که بعدش هم به دلایلی همسرم مرخصی تحصیلی گرفت و دو تا 92 هزار تومان پرید!

آقایون بانکداران الکترونیک که همه تون برنده جوایز بین المللی بنکر و یورو مانی و پزعالی هستید، به این عابر بانکهای بی ادبتان، ادب بیاموزید که اول به مشتری بگویند کاغذ رسید نداریم، یا مثلا فعلا به شتاب وصل نیستیم. تا آدم نیم ساعت وقت صرف ورود اطلاعات کارت و مبلغ و تایید نکند و آخر سر مواجه شود با پیام مزخرف انجام این عملیات مقدور نیست. توی تلویزیون که مردم ولی نعمت شمایند، وقتی به پای عمل می رسد، مردم برای یک انتقال شتابی اید جون بکنند (کاری که بنده دو روز قبل انجام دادم و پس از مراجعه به 5 عابر بانک از 5 بانک مختلف دست از پا درازتر برگشتم). امروز شعار می دهید که سیستم ساتنا تا آبانماه راه اندازی می شود و مردم از هر بانکی هر کاری می توانند بکنند، سه سال بعد معلوم می شود که این هم دروغی است بر پشت انبوه دروغهایتان، به خدا اعتماد مردم سلب می شود…

Share

1 دیدگاه در “خودپرداز بی ادب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *